Weblog

WordPress Nedir?

blank

Hayatlarımızın önemli bir bölümünü bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon gibi teknolojik cihazların başında geçiriyoruz. Geçirdiğimiz saatlerin önemli bir kısmını ise çok çeşitli web sitelerinde tüketiyoruz. Bu durum birçoğumuzun aklına Bir Web Sitesi Nasıl Oluşturulur? sorusunu getiriyor. Çünkü internet yoluyla milyonlarca insana ulaşabiliriz ve eğer başkalarına anlatmaya değer şeyler biliyorsak bunları insanlarla paylaşarak para kazanabiliriz.
Ancak tam da bu noktada karşımıza birkaç tane problem çıkıyor. Bu problemlerin ilki tabi ki de web sitesi kurmakla ilgili. Gerçekten de fonksiyonlu ve birçok işlevi içerisinde barındıran iyi bir web sayfası hazırlayabilmek için belirli ölçüde PHP, Css, Html gibi web programlama dillerine hâkim olmanız gerekiyor. Ancak bunları öğrenmek ve kullanmak oldukça vakit alıcı, bunun yanında büyük bir tecrübe istiyor. İşte tam burada devreye WordPress giriyor.
Wordpress sizlerin çok kolay bir şekilde web sayfaları hazırlamanızı sağlayan oldukça kullanışlı, mouse ve klavyesi olan neredeyse herkesin web sitesi açmasını sağlayabilecek ölçüde basit bir web site oluşturucusu olarak tanımlanabilir.

Peki WordPress ile Web Sayfası Açmak Ücretli mi? Güzel haber, WordPress kullanması tamamıyla ücretsiz olan ve kullandığınız süre boyunca herhangi bir şekilde sizden ücret beklemeyen tam anlamıyla ve her yönüyle ücretsiz bir pakettir. WordPress kullanarak isterseniz bir E-Ticaret sitesi açabilirsiniz. Ya da kişisel tecrübelerinizi paylaşmak istiyorsanız bir blog sayfası oluşturabilirsiniz. Bunlar eğer size göre değilse ve şirketiniz için kurumsal bir sayfa hazırlamak istiyorsanız yine bunu da WordPress ile yapabilirsiniz.

WordPress ile Site Oluşturmak
WordPress ile bir web sitesi oluşturmak için öncelikle sahip olmanız gereken birkaç şey var. Bunlar; hosting, domain ve sizin görsellik anlayışınıza, sitenizin işlevine bağlı olarak bir adet tema. Öncelikle bilmeniz gerekiyor ki domain almak için ücret ödemeniz gerekiyor ancak hosting hizmetini şu anda Google Cloud ile ücretsiz bir şekilde sağlayabilirsiniz. Bunları yaptıktan sonra Filezilla aracılığıyla WordPress kurulumunu yapabilirsiniz. Sıra geldi tema seçme işine.  WordPress için kullanabileceğiniz yüzlerce ücretsiz tema bulabilirsiniz ancak tabi ki de şahıslar tarafından hazırlanmış ücretli temalarda var. Bunlardan herhangi birini seçip web sitenize uygulayıp gerekli ayarları yaptığınızda web siteniz artık hazır diyebiliriz.

Yazıyı Paylaş:

Bunları okudunuz mu?

  • Hizmetlerimiz
  • Hikayemiz
  • Neden Biz?
  • Referanslar
  • WeBlog
  • İletişim
blank

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek

blank

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek