Weblog

Whatsapp Business Nedir?

Günümüzün en popüler teknolojik iletişim uygulamalarının başında Whatsapp adlı uygulama geliyor. Bu uygulama ücretsiz bir şekilde mesajlaşma, arama, sesli mesaj bırakma gibi çok faydalı işlevlere sahip. Bu işlevlerin hiçbiri için ekstra bir ücret ödemenize gerek kalmıyor ve ücret ödemediğiniz gibi yalnızca bir internet bağlantınızın olması da yeterli. Bu internet bağlantısının kalitesi de eğer arama yapmıyorsanız çok önemli değil çünkü mesajlaşmanız esnasında bağlantı kalitesi düşük olsa bile iletişim kurarken sorun yaşanmıyor. Ayrıca uygulamayı kullanırken herhangi bir şekilde reklam görmüyorsunuz, haliyle deneyiminiz olabilecek en iyi seviyeye geliyor. Bu gibi oldukça faydalı özellikleriyle son yılların en iyi çıkış yapan uygulaması olmayı başaran Whatsapp, işletmeler içinde bir adım attı. Artık işletmeler tamamen ücretsiz bir şekilde Whatsapp Business adı verilen versiyona geçebiliyorlar ve kurumsal bir Whatsapp hesabıyla hizmet verebiliyorlar.

Business’ın Farkı Ne? Burada en önemli fark olarak karşımıza istatistik bilgileri çıkıyor diyebiliriz. Whatsapp Business adı verilen uygulamayı kullanmaya başladığınızda size kimlerin mesaj attığını, ne sıklıkla attıklarını, mesajların günün hangi saatlerinde gönderildiğini ve kimlere hitap ettiğinizi ücretsiz bir şekilde görebiliyorsunuz. Haliyle işletmenizin hedef kitlesi ile ilgili detaylı bilgilere erişebiliyorsunuz. Bunların yanında eğer bir Whatsapp Business hesabınız varsa müşterilerinize karşı çok daha kurumsal bir imaj çizmeniz mümkün oluyor. Otomatik geri dönüşler, çalışma saatleri, web sitesi bilgisi gibi ekstra bilgileri profilinize ekleyebiliyorsunuz. En güzel tarafı da tüm bunları hiçbir ekstra ücret ödemeden yapıyorsunuz.

Nasıl Kurulur?
Aslına bakılırsa Whatsapp Business adlı uygulamayı kurmak için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok. Tıpkı Whatsapp adlı uygulama gibi indirmeniz yeterli. Eğer Google Play aracılığıyla indirme yaparken sıkıntı yaşıyorsanız internet üzerinden de bu işlemi yapabilirsiniz. Uygulamayı açtığınızda doldurmanız gereken bilgileri özenli bir şekilde doldurmanız önemli çünkü insanlar bu bilgilerinize bakarak sizinle iletişim kuracaklar. Bilgileri doldurduktan sonra artık Whatsapp Business hesabınız açılmış demektir. Bu noktadan sonra yapmanız gereken bir şey kalmıyor, artık Whatsapp Business hesabınızı ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

İşinizi Bugün büyütün

Aradığınız tüm dijital çözümler Webliyum’da! Hemen bir uzman ile görüşmeye başlayarak, tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Webliyum.net müşterilerin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş profesyonel web tasarımı, SEO,
e-ticaret sistemleri ve dijital hizmetler sunmaktadır.

Haber bültenimize abone olun.

© Webliyum – Dijital Performans Ajansı 

  • Hizmetlerimiz
  • Hikayemiz
  • Neden Biz?
  • Referanslar
  • WeBlog
  • İletişim