Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir

Web tasarım, genellikle web sitelerinin oluşturulmasında ve çevrimiçi sayfaların düzeni ve tasarımı ile içerik üretimi ile ilgili çalışmaları içerir .

Bu durumda, web tasarımcıları sayfaları HTML veya XML gibi biçimlendirme dillerini kullanarak oluşturur .

Öte yandan, sitelerin görsel kısmı sorumlu olan CSS , HTML ile yazılmış unsurları stilize için kullanılan bir terim.

Bu nedenle, web tasarımcılarının her ikisi de bir site oluşturmak için kullanması yaygındır, çünkü birlikte sayfaların tarayıcılarda nasıl görüneceğini tanımlayacaklardır.

Site oluşturma işlemi , içerik yönetimi platformları olan Adobe Dreamweaver (profesyonellerin kodlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını gerektirecek) ve CMS gibi araçlardan yapılabilir .

WordPress , siteyi temel alabilecek bir dizi şablona sahip olduğu için en iyi bilinen ve pratik olanlardan biridir .

Web Tasarımının Temel Unsurları Nelerdir?

İyi web tasarım nedir hakkında konuştuğumuzda, bazı noktalar önemlidir ve sitenizde eksik olmaması gerekmektedir. İşte önemli noktalar:

Cevaplanabilirlik
Giderek daha fazla insan internete sadece cep telefonu ile eriştiğinden, sitenizin mobil cihazlar için uygun olması, yani duyarlı olması çok önemlidir .

Matbaacılık
Bu noktadan sonra bu yazıyı tamamen farklı bir yazı tipinde yazmaya başlarsak, okuma deneyiminiz çok hoş olmaz, değil mi? Sonuçta , içeriğin geri kalanına uymayan bir yazı tipi . Aynı şey web siteniz için de geçerli olmalıdır.

Yükleme hızı
Herkesin her zaman acele ettiği bir dünyada, hızlı yüklenen bir web sitesine sahip olmak çok önemlidir. Google’a göre, yüklenmesi 3 saniyeden uzun süren siteler hem kullanıcı deneyimine hem de site dizine eklemeye zarar veriyor .

Kaliteli Web Tasarım Nedir? Yapmanın Avantajları Nelerdir?

İyi ilk izlenimler
Site, dijital ortamda yönettiğiniz şirketin sunumudur . Potansiyel yeni bir müşteri şirketinize her geldiğinde, iyi bir ilk izlenim bırakmaktan endişe edersiniz.

Sitenizle durum farklı değil. Bu işin derhal bir yansıması olmalıdır.

Profesyonel olmayan bir web sitesi, ziyaretçilerin iyi bir deneyime sahip olmadığı ve hatta şirketin modası geçmiş olduğunu düşündüğü anlamına gelir. Bu, onlara sizinki gibi daha iyi bir web sitesine sahip olan rakiplerin tekliflerini aramasını sağlayacaktır.

Daha İyi SEO Süreçleri

SEO veya arama motoru optimizasyonu , mevcut arama motorları arasında web sitenizin organik optimizasyonunu ifade eder ve her pazarlama profesyonelinin öğrenmesi gereken dijital stratejinin noktalarından biridir .

Kullanıcılar, ihtiyaçlarını karşılayan belirli bir şirket veya hizmet hakkında bilgi aldığında, Google gibi arama motorlarında terimleri ararlar . İstatistiksel olarak, bu kullanıcılar arama sonuçlarında görünen ilk sayfaları ziyaret edecektir.

Siteniz güncel değilse, bu arama motorları tarafından seçilmesi ve dizine eklenmesi gereken belirli içeriği içermediği anlamına gelir.

Dolayısıyla, sonuçların ilk sayfasında olmak yerine, örneğin sayfa 5 veya 6 arasında görünebilir ve kitleniz tarafından asla görülmez.

Bu nedenle, iyi bir SEO pozisyonuna sahip olmak, ücretli medya reklamlarına başvurmak zorunda kalmadan yeni müşteriler oluşturmak için en iyi yöntemlerden biridir .

Rekabet Avantajı

Profesyonel bir web sitesine sahip olmak , sizinki kadar iyi bir web sitesine sahip değilse , her zaman dijital dünyada bir adım olacak rakiplere kıyasla nişinizde ilk arasında olmanızı sağlar .

Yani, rekabetiniz profesyonel bir web sitesine sahip olmanın faydalarını fark etmeye başladığında, çevrimiçi varlığınızı zaten oluşturmuş olacaksınız ve pazarda lider ve referans olarak devam edeceksiniz.

Daha Fazla Gelir Elde Etme

Profesyonelce tasarlanmış bir web sitesi daha fazla dikkat çekecek ve bu nedenle ziyaretçiler çekecektir. İnsanlar doğası gereği genellikle kendilerine hitap eden şeyleri ararlar ve bu web tasarımı dünyasında farklı değildir.

Bu nedenle, web tasarım inşaatı için alanda profesyonellere sahip olmanız önemlidir, çünkü hem içerik hem de tasarımda ne kadar çok insan ziyaret ederse ve daha uzun süre kalmaya ikna edilirse, bu ziyaretçileri müşterilere dönüştürme olasılığınız o kadar yüksektir . . Başka bir deyişle, gelir yaratma olasılığı artmaktadır.

İşinize Daha Pratik Ve Daha Dızlı Erişim

İnternet erişimi bugünlerde neredeyse tüm mobil veya tablet cihazlarda kullanılabiliyor.

Bu nedenle, müşterilerin telefon numaranızı, adresinizi veya e-posta iletişiminizi bulmanın hızlı ve kolay bir yolunun bulunması , web sitelerinin sunabileceği büyük bir iş avantajıdır.
Sonuçta, iyi tasarım ve sezgisel gezinme, ziyaretçilerinize harika bir deneyim kazandırmanın yanı sıra, müşteri olmanın ilk adımı olan işletmenizi tanımaya yatkınlığı olan insanları da cezbetmektedir.

Ayrıca, ne yaptığınızı ve onlara neler sunabileceğinizi kolayca keşfedebilirler. İnsanların dikkatini çekmek için çok fazla şey söylemek zorunda değilsiniz. Bazen tasarımın sizin için konuşmasına izin verebilirsiniz.

Bunlara da bakabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İster misiniz?

Hadi Konuşalım.