Weblog

Web Sitesi Oluşturma ve Geliştirme

Web sitesi oluşturma ve geliştirme

Web sitesi oluşturma ve geliştirme için aşina değilseniz, bu çok zor bir görev gibi görünebilir. Ancak, doğru adımlar ve araçlarla başarılı bir web sitesi oluşturmak ve geliştirmek çok kolay olabilir.

İş hedeflerinize sahip olduğunuza ve bu blog gönderisine bir göz atmanız gerektiğine inanıyorum çünkü web sitesi oluşturma ve geliştirme işinizi yepyeni bir seviyeye taşıyabilir.

Bugün size, işletmenize daha fazla ziyaretçi çekerek size karlı bir gelir kazandıracak iyi bir işletme web sitesi oluşturma ve geliştirme adımlarını anlatacağız. Hazırsanız başlayalım…

Alan adınızı seçin

Web sitesi oluşturmak için ilk olarak sitenizin adını belirlemeniz ve domain (alan adı) satın almanız gerekir. Siteyle ilgili bir ada ihtiyacınız olduğu için uygun bir alan adı seçmek zor olabilir. Ziyaretçilerinizin hatırlaması kolay olmalı, ancak yine de alan adı sisteminde mevcut olmalıdır.

Milyonlarca mevcut site çevrimiçi olduğundan, özellikle bir .com etki alanı uzantısı (en popüler ve hatırlanması kolay olan) arıyorsanız, istenen seçenekler zaten alınmış olabilir.

Çevrimiçi işletmenizle alakalı bir alan adı bulmak için birkaç anahtar kelimeyi beyin fırtınası yapmanız gerekir.

Barındırma planınızı seçin

Web sitesi oluşturmak istediginizde karşınıza çıkacak olan şeylerden birisi de kesinlikle hosting ifadesidir. Tüm dosyalarınızı sunucuya koyabilmeniz ve çok sayıda kişi tarafından kolayca ziyaret edilebilmeniz için birkaç faktörü göz önünde bulundurmanız gerekir.

Sağlayıcı güvenilir bir sunucu sağlayabilir mi?
Barındırma sağlayıcılarının sitenizin sürekli olarak yüksek hızda çalıştığından emin olmak için sunucu kullanılabilirliği, site hızı veya denetim masası gibi faktörleri aramanız gerekir.

Barındırma planınız trafiğinizi idare edebilir mi?
Siteniz yeniden başlatılırsa, düşük katılım nedeniyle büyük olasılıkla yüksek trafik almayacaktır. Ancak, barındırma planının beklenen trafiği işleyebilecek yeterli alan sunduğundan emin olmanız gerekir.
İpuçları: Seçtiğiniz barındırma planının bu endişeyi önlemek için yeterli depolama alanına sahip olduğundan emin olun.

Barındırma sağlayıcınız size iyi destek sunabilir mi?
İyi bir barındırma sağlayıcısı, sitenizi kurmanıza yardımcı olması için genellikle müşteri desteği sunar. Bu sorunların sitenize gelip gelmeyeceği konusunda endişelenmemelisiniz, çünkü bunlar sağlayıcınız tarafından çözülecektir.
İpuçları: 7/24 destek, deneyim ve sorunların ne kadar süre de çözüleceği.

Sitenizi özelleştirin

Trafiği çeken şaşırtıcı içeriğe ek olarak, başarılı bir site büyük ölçüde iyi renk ve yazı tiplerine sahip kaliteli tasarıma dayanır. Günümüzde, başarılı bir site oluşturmak için kodlama veya programlamaya hakim olmanıza gerek yoktur.

Çoğu barındırma paketi bir kurulumlar birlikte gelir. Önceden oluşturulmuş tasarım temalarını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz ve bazıları düşük maliyetle çok daha iyidir. Rengi değiştirerek, sayfanın resimlerini ve diğer öğelerini istediğiniz yere ekleyerek sitenizi özelleştirebilirsiniz.

Daha karmaşık siteler için, Site içi araçlar beklediğiniz web tasarımı gerçekleştiremeyebilir. Sizin için tasarlamak üzere profesyonel bir web tasarımcısı ile çalışmanız gerekebilir.

İçerik oluşturma

Ders kitapları veya eğitim kursları gibi içerikler satıyorsanız, ücretli içerik mi, ücretsiz içerik mi yoksa bunların bir kombinasyonunu mu sunacağınıza karar vermelisiniz. Bazı ziyaretçiler, içeriğiniz için ödeme yapmak zorunda kaldıklarında sitenizden kaçabilirler.

Freemium içeriği olarak da adlandırılan karma bir tür, Teaser olarak ücretsiz içerik sunarak iyi çalışır. Bu, ücretsiz olarak okuyan ziyaretçileri, tüm içeriğinizi okumak isteyen ücretli kullanıcılara dönüştürebilir. Bu ücretsiz içerik daha ucuza mal olmalı ve tam fiyatlı içeriğiniz kadar bilgi içermemelidir. Okuyucularınızı korumak için bu seçenekleri dikkatli bir şekilde nasıl kullanacağınıza karar vermelisiniz.

Trafik oluştur

Artık harika içeriğe sahip iyi tasarlanmış bir web siteniz var, ancak hiçbir ziyaretçiniz yok. Artık web sitesi geliştirme zamanı geldi. Bir siteye gelen trafiğin çoğu, sitelerinize hedeflenen anahtar kelimeler eklenerek yönlendirilir. İçeriğinizin ziyaretçileri sitelerinize yönlendirdiğinden emin olmak için anahtar kelime araştırması yapmanız gerekir.

Hangi anahtar kelimelerin trend olduğunu bulmak için Google Trendler’i araştırmanızı öneririz. Seçtiğiniz anahtar kelimeleri kimse aramazsa, kişilerin içeriğinizi aramasını beklemeyin. Anahtar kelimeler, ziyaretçilerin sitelerinizi arama motoru aracılığıyla kolayca bulmasına yardımcı olur ve sitelerinize her gün trafik akışı sağlar.

SEO için optimizasyon

Sitelerinizin insanlar tarafından kolayca bulunabileceğini umuyorsanız, muhtemelen seo’nun (Arama Motoru Optimizasyonu) temellerini öğrenmeniz ve sitelerinizi arama motorları için tasarlamak üzere sitelerinizdeki her sayfayı optimize etmeniz gerekecektir.

SEO‘nun temelleri, ziyaretçinin şu anda kullandığı anahtar kelimeleri anlamak için anahtar kelime araması yapmak, URL yapısına alakalı anahtar kelimeler eklemek, başlıklar, etiketler, her sayfada meta açıklamalar dahil olmak üzere ve alakalı anahtar kelimeler için dahili bağlantılar eklemektir.

Trafiğin çoğu Google’dan geliyor. Üst sıralarda yer almak için sitenizin arama motoru optimizasyonuna daha fazla çaba harcamanız gerekir

Tıklamalara izin verin

Başarılı bir web sitesi sahibi, yalnızca trafik sayısını artırmaya değil, aynı zamanda bir siteye tıklarken onu korumaya da odaklanır. Oluşturulan içerik, ziyaretçileri sayfanın derinliklerine tıklamaları için motive edebilmelidir.

Bu ziyaretçileri daha ilgi çekici fotoğraflar, anketler veya müşteri elde tutmayı iyileştiren anketler yoluyla elde tutmak için, ziyaretçileri sitelerinizdeki diğer içeriklere yönlendiren bu gibi ilgili konularla ilgili dahili bağlantılar ekleyin. Bu, ilk ziyaretçi ilgisi hariç tüm içeriğinizde tıklamaları en üst düzeye çıkarmanıza ve daha fazla ziyaret oranı elde etmenize yardımcı olur. Ayrıca web site trafiğinizi analiz etmek için Google Analytics’i kullanabilirsiniz.

Ziyaretçilerinizi korkutmayın

Birçok site sahibinin, internete ilk girdiklerinde daha fazla potansiyel satış elde etmek için banner reklam özelliklerine güvenmesi çok yaygındır. Çoğu site, pop-up’lar, Pop-under ve gerçekten can sıkıcı olan yanıp sönen afişler gibi çeşitli reklamlarla aşırı yüklenir. Reklamların düşünceli kullanımı potansiyel gelir elde etmenize yardımcı olur, ancak banner reklamların aşırı kullanımı sonunda ziyaretçilerinizi korkutur ve kaçırır.

Pazarlama Planı Geliştirin

Web sitesi oluşturmak yeterli değildir. Web sitesi geliştirmek ve tanıtmak için eylemler planlaması gereklidir. SEO, çevrimiçi pazarlamanın önemli bir yönü olsa da, sitenize üçüncü taraflar aracılığıyla daha fazla trafik çekmek için Sosyal Medya Pazarlaması, İçerik Pazarlaması gibi daha fazla stratejileri de göz önünde bulundurmanız gerekir.

Sosyal medya, sitelerinize trafik çekmenin en etkili yolu olabilir. Ziyaretçileri en son bilgileri almak için sitelerinizi tekrar ziyaret etmeye teşvik etmek için sosyal medyayı kullanmanız önerilir.Facebook, Instagram veya Twitter gibi sosyal medya devleri aracılığıyla siteleriniz hakkında farkındalık yaratın. Daha fazlasını istiyorsanız, sitenizin benzer ilgi alanlarına sahip potansiyel ziyaretçilere ulaşmasına yardımcı olmak için ücretli reklamlara yatırım yapabilirsiniz.

Trafiğinizi Ölçümleyin

İçerik analiz araçlarıyla içeriğinize göz attıklarında site ziyaretçilerinizin alışkanlıklarını veya ilgi alanlarını takip edebilirsiniz. Bu alışkanlıkları takip etmek, sitelerinizde neyin işe yaradığını ve neyin çekici olmamasına neden olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

Bazı konuların çok sayıda tıklama sonucuna sahip olduğunu fark ederseniz, ziyaretçilerinizin istediği konularda daha fazla içerik oluşturarak ziyaret oranını artırabilirsiniz.

Web sitesi oluşturma ve geliştirme için ihtiyaçlarınız hakkında bize daha fazla bilgi verin. İhtiyaçlarınıza göre size profesyonel web tasarım hizmeti sunalım.

Yazıyı Paylaş:

  • Hizmetlerimiz
  • Hikayemiz
  • Referanslar
  • Neden Biz?
  • WeBlog
  • İletişim

info@webliyum.net

İşinizi büyütmenize yardımcı olmak için buradayız.

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek