SEO Optimizasyonu

SEO bir nevi organik bir popülarite sağlama sürecidir.Dijital platformlarda popülarite, arama motorlarında üst sıralarda listelenmekle başlamaktadır.Bir markanın, web sitesi ile arama motorlarında üst sırada listelenmesi öncelikli olarak prestijini sağlarken, tüm tanıtım ve reklamlara katma değer sağlamaktadır.

Sektör Analizi
Aynı sektörde rekabet eden site ve kelimelerin araştırılması.
Sİte İçi Optimizasyon
Web sitenizin kod ve link yapılarının taranması.
Dış Optimizasyon
Dış SEO, diğer sitelerden backlink alınması ile gerekleştirilen bir işlemdir.
İçerik Yönetimi
Güzel tasarlanmış bir web sitesi kaliteli ve okunabilirliği yüksek içerik yapılandırlması.
Sosyal Medya
Sosyal medya çalışmaları SEO'yu olumlu yönde etkiler.
Marka Bilinci
Google Marka Trendlerine çok önem verir ve bu bir sinyaldir.

SEO için 3 Parametre Bulunmaktadır

Trafik Kalitesi: Bu adım, markanızın ürün veya hizmet gamında bulunan kelimelerle, hedef kitlenin örtüşmesi olarak yorumlanabilir.Bu noktada ürün veya hizmetinizle alakalı kendi pazarınınızda (lokal veya global) doğru kelimelerle indekslenmeniz gerekmektedir.

Trafik Hacmi: Arama Motoru Sonuç Sayfaları’ndan ürününüzle veya hizmetinizle ilgilenen hedef kitlenizin web sitenize tıklaması önemlidir ve bu tıklamalar ne kadar çok olursa SEO süreciniz için olumlu sonuçlar verecektir.

Organik Sonuçlar: Arama motoru sonuçlarının en önemli bölümü reklamlardan oluşuyor. Organik trafik bunlardan farklı olarak ödeme yapılmadan elde edilen trafiktir. Dolayısıyla SEO adımları ile organik olarak arama motorunda üst sırada olmayı hedeflemeliyiz.