Weblog

Profesyonel Web Tasarımının 15 İşareti

Profesyonel Web Tasarımının 15 İşareti

Web siteniz sizin kartvizitiniz gibidir. Kullanıcılar ana sayfanızla karşılaşır ve o anda birkaç seçeneğiniz bulunur. Markanızı daha iyi tanımak için sitenizin başka bir bölümüne geçerler veya hemen bir daha uğramamak üzere web sitenizden uzaklaşırlar. Temel fikir burada.

Web siteleri için ilk izlenim çok önemlidir. Web sitesiniz harika bir izlenim bırakabilir, ancak daha olumlu izlenimleri takip edecek mi? Projenin bir izlenim bıraktığından emin olmanın yollarından biri profesyonel web tasarımıdır.

İçerikler, görüntüler ve videolar bir web sitenin boyutunu belirlemede uzun bir yol kat etse de, sonuçta profesyonel web tasarımı oluşturmak için bir dizi başka önemli bileşen ve stratejiler vardır. Aşağıda, bir sitenin vasattan üstünlüğe nasıl dönüştürüleceğini gösteren bu işaretlerden on beşi bulunmaktadır.

Kullanım Kolaylığı

Bu, insanların kaydırmayı taahhüt etmeden önce bir siteden ne bekledikleri ve ihtiyaç duydukları söz konusu olduğunda muhtemelen mümkün olduğu kadar mantıklıdır. Kullanıcı deneyimi, herhangi bir profesyonel web tasarımın merkezinde olmalıdır. Kullanıcıların ihtiyaç duydukları sayfayı veya bölümü bulmak için harcayacakları fazla zamanları yoktur. Hızlı ve tespit edilebilir olmasını istiyorlar… kullanımı kolay bir deneyim yaratmak için kritik öneme sahiptir.

Mobil Cihazlar İçin Optimize

İnsanların bilgisayarlarına veya dizüstü bilgisayarlarına kıyasla bir siteyi ziyaret etmek için cihazlarını ne sıklıkta kullandıkları hakkında hızlı bir arama yapın. Rakamlar, en azından ilk ziyaretler söz konusu olduğunda, ilk kategoriyi güçlü bir şekilde destekleme eğilimindedir. Siteniz bir mobil cihazda görüntülenmek üzere optimize edilmemişse, bir akıllı telefonda çok iyi çalışmıyorsa veya amatör ve beceriksiz görünüyorsa, muhtemelen ziyaretçileri sinirlendirir ve rahatsız edersiniz.

Taze ve Özgün İçerikler

Sitenizin genel tasarımı açısından yapabileceğiniz en kötü şey, eski, yanlış içerik kullanmak veya daha da kötüsü, başka bir siteden bir şekilde kopyalamaktır.. Sürekli olarak yeni içerik sağlayan ve bunu rakiplerinden farklılaşmaya yönelik bir gözle yapan siteler giderek daha başarılı oluyor.

Görsel Olarak Çekici

Sorun değil, değil mi? Bir kullanıcı sitenizi ziyaret ederse ve bu site cansız veya bakmak için sıkıcıysa, muhtemelen uzun süre orada olmayacaktır. Genel görsel çekicilik açısından derinlik ve parlama olduğundan emin olun. Ancak aynı zamanda, siteyi aşırı karmaşıklaştırmaktan kaçının. Bazen en çekici siteler, kullanıcıyı rahatlatmaya yarayan doğal bir sadeliğe sahiptir.

Görüntülerin Stratejik Kullanımı

Görüntüler genellikle bin kelimeye bedeldir, bu nedenle fotoğrafların ve diğer benzer görüntülerin sitenizin tasarımına stratejik entegrasyonu çok önemlidir. Kabul edelim, ortalama bir kullanıcı okumaktan ziyade bir şeyi “görmeyi” tercih eder. Size her iki dünyanın da en iyisini sunmaları gerekir: taze ve bilgilendirici metin / içerik ekleyin ve çok boyutlu bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için fotoğraf ve grafikler kullanın.

Tanımlanabilir Gezinme Menüsü

Trendler kesinlikle gelir ve gider, ancak sitenizin gezinme menüsü söz konusu olduğunda, bazen moda her zaman etkili değildir. Bir kullanıcının ana sayfanızda hedefinizde yalnızca sitenin diğer bölümlerine geçmesine izin veren menüyü bulmak için arama yapması gerekiyorsa, bu tam olarak basit etkileşime elverişli değildir.

Gezinme menülerini en üstte tutun. Site menüsü olarak tanınabilir olduğundan emin olun. Sayfa / bölüm adlarıyla akıllı olmak bir dereceye kadar iyidir, ancak ziyaretçiler bu sayfanın veya bölümün tam olarak ne olduğu konusunda kafalarını kaşıyorsa, bu en iyi strateji olmayabilir.

Bariz Eylem Çağrıları

Sitenizi ziyaret eden kişiler genellikle bunu iki nedenden biriyle yapar: markanızı merak ediyor olabilirler veya bir şeyler satın almakla ilgilenebilirler. Yani, sitenizde net eylem çağrıları yoksa, kişi kaçınılmaz olarak hiçbir şey yapmadan ayrılacaktır. Satın almalarını istiyorsan, onları ara. Bir Podcast dinlemelerini istiyorsanız, söyleyin. E-posta listenize abone olmalarını istiyorsanız, spesifik olun.

İletişim Bilgilerine Erişilebilir

Yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri, iletişim bilgilerinizi gömmek, bir telefon numarası, e-posta adresi ve fiziksel konumunuzu o kadar derinden eklemektir ki kullanıcılar sizi bulamaz. Telefon numarası veya e-posta adresi olsun, iletişim bilgilerinizin belirli öğelerinin her sayfada / bölümde kolayca bulunduğundan emin olun.

Fonksiyonel

Bir web sitenin genel işlevselliğini kaç kişinin gözden kaçırdığına şaşıracaksınız. Başka bir deyişle, her sayfa “çalışmalıdır”. Bozuk bağlantılar, yeterince hızlı yüklenmeyen şeyler, söylediklerinizi yapmayan düğmeler sizi aynı şeye, kızgın bir ziyaretçiye götürür.

Tutarlı His / Optik

Tutarlılık, çoğu şey gibi, özellikle de profesyonel web tasarımı söz konusu olduğunda kritik öneme sahiptir. Sayfalar / bölümler uyuşmuyorsa, iyi uyum sağlamazlarsa, rastgele konular keyfi olarak bağlanırsa, sitenin tamamı zarar görür. Tutarlı tut!

Video içerir

Görüntüler ve metin kesinlikle herhangi bir profesyonel web tasarımının temel öğeleridir, ancak Video da dahil edilmelidir. Aslında, her zamankinden daha fazla site videoları entegre ediyor. Ve sitenizin tasarımında videoları kullanmanın birçok yolu vardır. Videolar daha ilgi çekicidir, daha etkileşimli bir deneyim sunar ve sitenizi daha sık bulmanıza yardımcı olur.

Seo’yu Düşünün

Web sitenizin tasarımının bir kısmı, kendilerini artan seo’ya ödünç veren öğeler içermelidir. Dünyanın en ilginç sitesine sahip olabilirsiniz, ancak bulunamazsanız hiç bir önemi yoktır. Birçok farklı SEO stratejisi ve yöntemi vardır. Kendiniz SEO konusunda uzman değilseniz, Sayfa içi optimizasyon teknikleri konusunda uzmanlaşmış bir şirkete / kişiye danışmak isteyebilirsiniz.

Sosyal Paylaşım İçin Düğmeler ve Bağlantılar

Siteniz çevrimiçi varlığınızın sonu değildir. Bir bakıma Sosyal Medya platformları, markanızı dünyaya tanıtmanın ölçütü olarak web siteleri gölgede bırakıyor. Bu nedenle, sitenizin Facebook sayfanız, İnstagram hesabınız, Twitter Feed’iniz ve ilgili tüm sosyal medya ile “iletişim kurduğundan” emin olmak istersiniz. Düğmelerin ve bağlantıların sitenize gömülmesini sağlayın ve bunun tersi de geçerlidir.

Boşluk içerir

Bu boş alanlardan korkmayın. Gözlerin tekrar tekrar ara vermesi gerekiyor. Site aşırı dağınıksa ve görüntüler ve metinler sürekli görülebiliyorsa, Bu baş döndürücü olabilir. Stratejik olarak kullanılırsa beyaz alan dinlendirici olabilir.

Açık Bir Amacı Var

Görünüşte temel ama profesyonel web tasarımı oluşturmak söz konusu olduğunda önemli faktörlerden biride web sitesinin amacıdır Nihayetinde neyi başarmak istiyorsunuz? Kullanıcıları bir şey satın almaya, bir şeye abone olmaya veya bir şey hakkında yorum yapmaya zorluyor olsanız da, amacın açıkça görülebildiğinden ve ideal kullanıcınızla uyumlu olduğundan emin olun.

Elbette profesyonel web tasarımın çok daha fazla özelliği var. Ancak, bunlar akılda tutulması gereken önemli noktalardan bazılarıdır.

Profesyonel web tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Yazıyı Paylaş:

  • Hizmetlerimiz
  • Hikayemiz
  • Referanslar
  • Neden Biz?
  • WeBlog
  • İletişim

info@webliyum.net

İşinizi büyütmenize yardımcı olmak için buradayız.

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek