Weblog

Özgün Web Tasarım Nedir?

Ziyaret ettiğimiz tüm web sitelerinin bir teması ve şablonu var. Bizler bu temalar aracılığıyla web sitelerinin fonksiyonlarına erişebiliyoruz ve daha açıklayıcı bir şekilde bunları kullanabiliyoruz. Örnek olarak bir e-ticaret sitesinde filtreleme işlemlerini asla rastgele bir yerde göremezsiniz. Bu tip işlemler ürünlerin daima sol tarafında bulunur, aynı örnek satın alma işlemi yapmak için kullanılan butonun yeri için de geçerlidir. İşte tüm bunlar web tasarım işlemlerine verilebilecek örneklerdir. Tasarım denildiğinde aklımıza çoğunlukla Photoshop, Illustrator gibi tasarım programları geliyor ancak web tasarımda işler çok daha farklı çalışıyor. Web tasarımı yapmak için Css, Html ve Javascript gibi web tasarım dillerine hâkim olmanız gerekiyor. Bunları kullanarak Özgün Web Tasarımı oluşturabilirsiniz, ürettiğiniz tasarımı mobil uyumlu hale getirebilirsiniz.

Web Tasarımlarının Özgün Olması Neden Önemli?

Google web sitelerini değerlendirirken özgünlük konusuna her anlamda büyük bir önem veriyor. Bu içerikten başlayan ve tasarıma kadar devam eden bir durum denilebilir. Örnek olarak başka bir web sitesinin logosunu sitesine yapıştırdığınız zaman bile bu Google tarafından fark edilir ve SEO anlamında bu durumun negatif etkilerini görebilirsiniz. Özgün Web Sitesi Temaları üretmek ve tasarımları bu anlayışla ortaya çıkarmak en mantıklısı olacaktır.

Tabi ki de sadece Google’ın anlayışı sebebiyle özgün web tasarımlarına yönelmek gibi bir durum söz konusu değil. Aklınızdakileri web sayfanıza yansıtabilmek için özgün ve tamamen sizin düşüncelerinize uygun bir web tasarımına sahip olmak ziyaretçilerle iyi bir iletişim oluşturmak için önemli. Bir ziyaretçi sizin sitenizde ne kadar uzun kalırsa o kadar iyi, çünkü Google bunu önemsiyor ve Google’ın neyi önemsediği sitenizin geleceği için çok büyük bir rol oynuyor. Tüm bunların yanında kullanıcılar web tasarımlarını beğendiğinde doğal olarak sayfanızda daha uzun zaman geçirmeye başlıyorlar. Instagram, Twitter gibi sosyal mecralar içerikleriyle değil tasarımlarıyla ön plana çıkmayı başardılar ve tabi ki de bu bir kelebek etkisine dönüştü. Buradan çıkaracağımız sonuç şu: Web sitenizi olabileceği en iyi konuma getirmek için özgün ve güzel web tasarımları üzerine çalışmalısınız. Bu konuda gayret gösterdiğiniz takdirde karşılığını çok kısa bir sürede alacaksınız.

 

 

Yazıyı Paylaş:

  • Hizmetlerimiz
  • Hikayemiz
  • Referanslar
  • Neden Biz?
  • WeBlog
  • İletişim

info@webliyum.net

İşinizi büyütmenize yardımcı olmak için buradayız.

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek