Weblog

NFT SEO Nasıl Yapılır? NFT Pazarlama Rehberi

NFT SEO Nasıl Yapılır?

NFT’ler kesinlikle sıcak bir konudur. Ancak bir NFT web siteniz varsa, bu tek başına size harika sonuçlar getirmeyecektir. Kapsamlı bir NFT SEO nasıl yapılır stratejisi sizi düşündüğünüzden daha yukarı götürebilir.

Metaverse hızla yaklaştıkça, dijital para birimlerinin kullanımı fırlayacak. Aynısı, dijital sahipliğinizi sonsuza dek kanıtlamanıza yardımcı olan NFT’ler için de geçerlidir.

Bununla birlikte, diğer para biçimlerinden farklı olarak, NFT’ler değiştirilemez, çoğaltılamaz veya hacklenemez.

Birçok ünlü marka zaten Metaverse için NFT ile başlıyor. Bir örnek, çalışmalarında bir NFT giyim hattına sahip olan Adidas’tır.

Bununla birlikte, öncelikle bu pazara nasıl gireceğinizi bilmeniz gerekir. NFT SEO kullanımıyla daha etkili bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Bu, çevrimiçi görünürlüğünüzü artırmanın ve sitenizin Serp’deki sıralamasını iyileştirmenin en iyi yoludur.

Aşağıda NFT-seo’yu, neden bu kadar önemli olduğunu ve yeni başlayanların NFT projelerini yükseye kaldırmalarına yardımcı olacak bazı ipuçlarını paylaşacağız.

NFT SEO Nedir?

Arama motoru optimizasyonu (SEO), arama motoruna özgü anahtar kelimeler için optimize edilmiş içerik geliştirerek bir sitenin arama motoru sıralamasını iyileştirmeyi ifade eder.

Bu uygulamanın temel amacı, NFT’lerinizin Google ve diğer arama motorlarındaki çevrimiçi görünürlüğünüzü iyileştirmek için tamamen optimize edilmesini sağlamaktır.

NFT için SEO olmadan, gerçek şu ki, hedef kitlenizin (hedef anahtar kelimelerinizi arayan kişiler) önünde görünmezsiniz.

NFT için SEO kullanmak, serp’lerde daha üst sıralarda yer almanız, sitenize gelen trafiği artırmanız ve dönüşüm oranınızı artırmanız için gereken çerçeveyi sağlar.

NFT SEO neden bu kadar önemli?

Her ay bir milyardan fazla kişinin Google hizmetlerini kullandığını biliyor muydunuz? Ancak, Google tarafından dizine eklenen içeriğin çoğu yeterli trafik almaz.

Bunun nedeni, tüm içeriğin arama motorları için uygun şekilde optimize edilmemesidir; bu, arama yaptıklarında kişilere gösterilmeyeceği anlamına gelir.

Doğru yapıldığında, NFT SEO daha fazla trafik oluşturma, yeni müşteriler bulma ve marka bilinirliğini artırma potansiyeline sahiptir.

Ve bu sonsuza kadar sürecek. SEO, birkaç haftalık lansmandan sonra siteyi bırakmak yerine ziyaretçileri ve alıcıları daha uzun bir süre boyunca çekecektir.

SEO, sitenize daha fazla trafik çekmek, marka otoritesi oluşturmak ve ziyaretçileri müşteriye dönüştürmek için uzun vadede en etkili ve karlı yoldur.

Yeni başlayanlar için NFT SEO Nasıl Yapılır?

NFT geleneksel bir siteden çok farklı olduğundan, başarıya başlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarıyla donanmış olmanız önemlidir.

Influencerlarla Çalışın

Her tür NFT projesi için birden fazla etkileyiciyle ilişki kurmak önemlidir.

Etkileyicilerin kendi projelerini ve markalarını sosyal medyada tanıttıkları bilinirken, gerçek şu ki çok daha fazlasını yapıyorlar!

Örneğin, projeniz hakkında her rapor verdiğinizde, ziyaretçileri sitenize yönlendiren gönderiye bir bağlantı eklenebilir.

Bu, sitenize gelen trafiği artırmaya ve aynı zamanda yüksek kaliteli geri bağlantılar eklemeye yardımcı olacaktır.

Sonuçlar hemen görünmese bile, zamanla etkileyicilerle çalışmanın faydalarını fark edeceksiniz.

Etkileyicileri takip eden insanlar bu Etkileyiciye zaten güvenmişlerdir. Etkileyenler markanızla ilgili bir şeyler paylaştığında, takipçileriniz neler sunmanız gerektiğini anlama konusunda daha da emin olurlar.

Markanızı, başka türlü kendi başınıza bağlantı kuramayacağınız yepyeni bir kitleye açtığından bahsetmiyorum bile.

Bir NFT topluluğu oluşturma

Bir nedeni desteklemek için bir araya gelen insanlardan oluşan çevrimiçi bir topluluk, NFT projeniz için harikalar yaratabilir.

Destek insan topluluğunuzu oluştururken, her zaman şeffaf kaldığınızdan emin olun. Güven, güçlü bir NFT topluluğu oluşturmanın anahtarıdır. Aldatma seni hiçbir yere götürmez.

Ayrıca, NFT projenizle ilgili bilgileri açıklarken, bunu düz ingilizce olarak yaptığınızdan emin olun. NFT söz konusu olduğunda herkes sizinle aynı bilgiye sahip olmayacaktır, bu nedenle bunları anlayabileceğiniz basit terimlerle yavaşça tanıtmanızı öneririz.

Bir NFT topluluğu oluşturmaya başlamak için Facebook, LinkedIn, Discord, Telegram ve benzeri platformlarda bir hesap oluşturmanız gerekir.

Sosyal Medya her gün milyonlarca insan tarafından kullanılmakta ve mevcut ve potansiyel müşterilerin onlara hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabileceği bir yer olarak hizmet vermektedir.

Hesabınızı kurduktan sonra, NFT’ler, ne oldukları vb. Hakkında yararlı yayınlar paylaşarak başlayın.nft’lerin nispeten yeni olduğunu unutmayın, bu nedenle yayınlar, videolar ve ınfographics dahil olmak üzere bu özel proje hakkında mümkün olan tüm yollarla farkındalık yaratmak önemlidir.

Nft’lerin biraz yeni olmasına rağmen, orada da bir sürü meraklı var. Bu nedenle, hiçbirini reddetmemek için her iki tarafla da içerik oluşturduğunuzdan ve paylaştığınızdan emin olun.

İçerik Pazarlaması yoluyla markanızın görünürlüğünü artırın

İçerik Pazarlaması söz konusu olduğunda, projeniz hakkında farkındalık yaratmak için kullanabileceğiniz pek çok ipucu ve püf noktası vardır.

Günümüzde en yaygın İçerik Pazarlama biçimleri arasında ınfographics, araştırma makaleleri, anahtar kelimeye göre optimize edilmiş blog gönderileri ve röportajlar bulunmaktadır.

Sosyal Medya ve basın bültenleri de harikadır çünkü normalde hedeflemediğiniz ağ alanlarında tartışmalara yol açma potansiyeline sahiptirler. Aynı Reddit ve Quora gibi siteler için de geçerli.

Projenizi tanıtmak için uygun bulduğunuz platformu kullanın.

Yazıya daha sonra değinmemize rağmen, İçerik Pazarlama stratejilerinizin düzenli olarak uygulanması önemlidir, çünkü bu, marka görünürlüğünü ve bilinirliğini artırmaya yardımcı olacaktır.

Örneğin, anahtar kelime için optimize edilmiş Blog gönderileri yazıyorsanız, düzenli olarak yazdığınızdan emin olun.

İnsanlar ihtiyaç duydukları bilgileri tutarlı bir şekilde alabilecekleri bir yer bulmak isterler, ancak düzensiz bir şekilde yayınlarsanız, ziyaretçiler bilgilerinizi başka bir yerde bulabilir.

Düzenli olarak yeni içerik yayınlayarak, okuyucular arasında çekiş kazanırsınız, bu da sitenize gelen trafiği ve potansiyel dönüşümleri artırır.

İçerik stratejinizi değiştirmek için neye ihtiyacınız var?

URL’ler ve başlıklar

En belirgin hareket veya çok fazla güce sahip bir hareket gibi görünmeyebilir, ancak sitenizin URL’sini, sayfa başlığını ve Makale başlığını oluştururken seo’ya göz kulak olmak serp’leri geliştirmenize yardımcı olabilir.

Bunun nedeni, url’lerin sitenizin kullanılabilirliğini belirledikleri için seo’yu doğrudan etkilemesidir.

Gördüğünüz gibi, en büyük arama motoru olarak Google, kullanıcılara bir arama isteği yazdıklarında yararlı ve değerli bilgilerin sağlandığından emin olmak istiyor.

Url’nizin yapısının kafa karıştırıcı olması veya okunması ve anlaşılması zor olması durumunda, serp’lerde çökme yaşayabilirsiniz.

URL yapısı, sayfanızın / blog yayınınızın başlıklarıyla eşleşmelidir. Bununla birlikte, bu başlıkların açık, özlü ve doğrudan olması gerekir. Sıralamak istediğiniz ana anahtar kelimeyi belirtmeyi unutmayın.

Etki Alanı Yetkilisi

Etki alanı yetkisi, herhangi bir sitenin önemli bir yönüdür. Her siteye verilen numarayı ifade eder ve belirli alan adınızda ne kadar yetkili olduğunuzu belirler.

Bu sayı ne kadar yüksek olursa, arama motorları o kadar güvenilir olur. Buna göre, serp’lerde ne kadar yüksek rütbe alırsanız.

Daha fazla geri bağlantı, daha fazla etki alanı yetkisine, daha yüksek sıralamalara ve daha fazlasına yol açabilir. Alan yetkinizi geliştirmek için nişinizle alakalı yüksek kaliteli, ilgi çekici içerikler oluşturmanız ve yüksek kaliteli geri bağlantılar oluşturmanız gerekir.

Siteniz için etki alanı yetkisine yardımcı olabilecek iki tür bağlantı gerekir:

Dahili Bağlantılar

Dahili bağlantılar, yayınlarınızı sitenizde birbirine bağlayan bağlantılardır.

Bu nedenle, gönderinizde ayrıntılı olarak açıklamak istemediğiniz bir konudan bahsederseniz, ziyaretçileri o konuyla daha ayrıntılı olarak ilgilenen bir gönderiye yönlendiren bir köprü oluşturabilirsiniz. Bu, ziyaretçilerin sitenizde daha uzun süre kalmasını sağlar.

Dış Bağlantılar

Harici geri bağlantılar, sitenize harici bir kaynaktan gelen bağlantılardır ve bunun tersi de geçerlidir.

Google’a doğru bilgiler sağladığınızı ve içeriğinizin önerilmeye değer olduğunu kanıtladığından, güvenilir kaynaklardan bağlantı kurduğunuzdan ve bağlantı kurduğunuzdan emin olun.

NFT SEO için Optimize Edilmiş Blog Yazıları Yazın

NFT’lerle ilgili en güzel şey, arama sayılarının yüksek olması ve size sağlam bir marka oluşturmanız için büyük bir fırsat vermesidir. 

Yani, yazmak ve biraz daha yazmak isteyeceksiniz. Ancak, okuyucularına değer sunan içerik oluşturduğunuzdan emin olmalısınız .

Web siteniz için anahtar kelimeyle optimize edilmiş blog gönderileri oluşturmak, Google’da daha hızlı sıralanmanıza yardımcı olur. 

Gönderiye, mantıklı olmadığı yerlere çok fazla anahtar kelime yerleştirmeyin. Google bunun için sizi cezalandıracak.

Bunun yerine yararlı, bilgilendirici ve her şeyden önce doğru içerik oluşturun. İçeriğin gözden geçirilebilmesi için bazı resimler ve başlıklar ekleyin.

Blog gönderileriniz için konularınızı seçerken, bunların yalnızca alakalı değil, aynı zamanda ilgi çekici olduğundan emin olun. Konu veya niş ne olursa olsun, hiç kimse sıkıcı ve sıkıcı bir blog yazısını okumak istemez. 

Yazıyı Paylaş:

  • Hizmetlerimiz
  • Hikayemiz
  • Referanslar
  • Neden Biz?
  • WeBlog
  • İletişim

info@webliyum.net

İşinizi büyütmenize yardımcı olmak için buradayız.

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek