Weblog

Neden Web Sitesi Sahibi Olmalıyız?

Artık hedef kitlemize ulaşmamız eskisinden daha zor. İster küçük ölçekli bir işletme, ister yüzlerce çalışanı olan bir holding olalım dijital dünyada görünürlüğümüzü sağlamamız gerekmekte. Medya sistemi artık ikiye ayrılıyor. Dijital ve geleneksel. Geleneksel medya bildiğimiz gibi basılı mecralardan ve radyodan oluşmakta. Dijital mecralar bugün hepimizin aşina olduğu Google, sosyal medya ile sınırlandırılmış gibi algılanmakta. Buz dağının görünen bir yüzünde bunlar varken bir markanın / işletmenin / bireyin kendi sektöründeki dijital kimliğini oluşturması için birer vitrine ve o vitrinin kelime bazlı mimarisine ihtiyaç duyulmaktadır. Dolayısıyla web sitesi bu ihtiyaçlarımıza birer çözüm olmakla beraber, eş zamanlı belirli stratejilere gerek duymaktadır. Bugün bir web sitesinin en temel ihtiyacı Google’daki görünürlüğünü sağlayacak kelime bulutlarıyla uyumlu olmasıdır. Berlilenen ihtiyaçlar sonrasında, web siteniz markanızla örtüşen şekilde tasarlanır ve hedef kitlenizin karşısına çıkarılır. Bu adımdan sonra geleneksel medyadan ayrışan en büyük özellik 24 saat web sitenizle hedef kitlenizin karşısında olmanızdır.

Web Sitesi Prestijinizdir

Bugün hangi sektörde olursanız olun, sizi google’da aratan hedef kitlenizi nasıl karşıladığınız oldukça önemlidir. Web siteniz sizlerin adeta bir ‘’ben buradayım’’ deme yoludur. Bunun sağlamasını yapmak isterseniz. İlgilendiğiniz herhangi bir markayı ya da hizmeti google’da aratın ve sonuçlarına bakın. İlk sayfada kendi web sitesiyle çıkacak olan marka veya hizmetler size güven verecektir.

Web Sitenizle Her Zaman Güncel Kalırsınız

Ürün, hizmet veya bireysel konulara ev sahipliği yapan web sitenizde her zaman güncel kalabilirsiniz. Yeni gelen ürün gamı, yeniden konumlandırdığınız hizmet kapsamınızı web sitenizle hedef kitlenize anlık duyurabilirsiniz. Böylece web siteniz ile başlattığınız iletişime süresiz olarak devam edebilirsiniz.

Web Sitenizle Birlikte Hayatınıza Girecek Kavramlar

Web siteleri, içerik, tasarım (kullanıcı deneyimi),hız ve SEO (Search Engine Optimization) konularını gündemimize getiriyor. Web sitemizdeki içeriklerin ürün veya hizmetimizle doğrudan ilişkili olması gerekiyor. Tasarım da içerikler kadar önemli bir detaydır. Web sitemizdeki içeriklerin, ziyaretçilere en hızlı ve doğru şekilde aktarılması noktasında kullanıcı deneyimi gibi profesyonellik gerektiren bir yaklaşım web sitesi sürecinin içinde konumlanacaktır. Sitemizin hızlı açılması çok önemli. Unutmamak gerekir ki sitemizin her sayfası ve sekmesi en hızlı şekilde ziyaretçilerimizin gözleri önüne serilmeli. Bunun için öncelikli olarak SEO optimizasyonu ( Anahtar kelimeler, görsellerin boyutu, ek açıklamalar vb.) operasyonunun yapılması gerekmektedir. SEO optimizasyonu için bir sonraki blog postumuza tıklayabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:

  • Hizmetlerimiz
  • Hikayemiz
  • Referanslar
  • Neden Biz?
  • WeBlog
  • İletişim

info@webliyum.net

İşinizi büyütmenize yardımcı olmak için buradayız.

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek