Weblog

Kullanılması Gereken WordPress Eklentileri

Kullanılması Gereken WordPress Eklentileri

WordPress, basit bir blog sitesinden kurumsal web sitesine kadar, her tür web sitesini oluşturmak için en popüler ve en yaygın olarak kullanılan platformdur. İşletmeleri ve bireyleri WordPress kullanmaya teşvik eden birçok özellik sunar. Bunlardan biri, sitelerin daha sorunsuz ve profesyonel bir şekilde çalışmasına yardımcı olan geniş bir eklenti kütüphanesine sahip olmasıdır.

Bu yazımızda size kullanılması gereken WordPress eklentilerini paylaşacağız. Hazırsanız başlayalım.

Rank Math

Rank Math, WordPress ortamında en popüler SEO eklentilerinden biridir, ve neden olmazsa olmaz WordPress eklentilerimizden biri olduğunu anlamak kolaydır. Yalnızca SEO’nuzu geliştirmenize yardımcı olmakla kalmaz, içeriğinizin okunabilirliğini bile analiz edebilir. Kullanıcıların yaklaşık %79’u yalnızca gönderilerinizi ve sayfalarınızı tarar, bu nedenle içerikleriniz ne kadar erişilebilir olursa, dikkatlerini çekme şansınız o kadar artar.

SEO söz konusu olduğunda, sitenize trafik çekmenin birçok yolu vardır. Ancak hiçbiri arama motorları kadar potansiyel sunmuyor. Her gün yalnızca Google dokuz milyardan fazla aramayı yönetiyor. Organik trafiğin bir web sitesini yapabileceğini veya bozabileceğini söylemek abartı olmaz ve çoğu durumda zirveye çıkmanın yolunu satın alamazsınız. Sadece bu noktaya ulaşmak için , arama motoru trafiğinin yalnızca %5’i kullanıcıları ücretli sonuçlara yönlendirir. Bu nedenle, anahtar kelime stratejiniz üzerinde çalışmak her web sitesi için kritik öneme sahiptir.

WP Fastest Cache

WP Fastest Cache, yükleme sürelerinizi hızlandırmanıza yardımcı olan güçlü bir önbellek eklentisidir . Bunu, sitenizde dinamik olarak oluşturulmuş her sayfanın önbelleğe alınmış kopyalarını oluşturarak yapar, böylece sunucularınızın daha az çalışmasını sağlar.

Hızlı sayfa yükleme sürelerinin neden kritik olduğundan ve önbelleğe alma çözümlerinin görüntü optimizasyonundan bile daha etkili bir çözüm olabileceğinden zaten bahsettik. Örneğin, W3 Total Cache eklentisi, yükleme sürelerinizi ortalama %43’ün üzerinde azaltabilir  .

WP Fastest Cache daha da iyisini yapıyor – önbelleğe alma eklentisi testlerimizde sayfa yükleme sürelerini %63 gibi inanılmaz bir oranda azalttı.

Elementor

5.000.000’den fazla aktif yükleme ile Elementor, sahip olunması gereken WordPress eklentileri listemizdeki en havalı eklentilerden biridir. Sayfalarınız için mevcut temanızdan biraz bağımsız orjinal tasarımlar oluşturmanızı sağlayan görsel bir sayfa oluşturucudur.

Arka plan kaplamalarından, fareyle ile üzerine gelme efektleri, animasyonlar ve daha fazlası gibi tüm bu harika efektleri eklemek için bir web geliştirme meraklısı olmanız gerekmediği anlamına gelir; bunların tümü basit bir sürükle ve bırak yöntemiyle yapılabilir.

Elementor, işletmeleri için güzel bir açılış sayfası oluşturmak isteyenler için kullanışlıdır. Aynı zamanda, web sitelerinin bazı bölümleri için özel bir web tasarıma sahip olmak isteyen ancak bunu yapmak için bir geliştirici kiralamak için bütçesiolmayanlar için iyi bir seçimdir.

WPForms

WPForms, güzel formlar oluşturmak için harika bir WordPress eklentisidir. Bu eklenti, kullanışlı özelliklerin ve kullanım kolaylığının mükemmel bir karışımını sunar. Son derece kullanıcı dostu ve mobil duyarlıdır.

Herhangi bir JavaScript veya başka kod üzerinde çalışmak zorunda kalmadan göz alıcı iletişim formları oluşturabilme yeteneği, 5 milyondan fazla web sitesinin bu eklentiyi kullanmasının en büyük nedenlerinden biridir.

WPForms size yalnızca etkileşimi geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda daha iyi dönüşümler sağlayan, daha fazla anket sonucu alan ve çok daha fazlasını sağlayan özelleştirilebilir, modern bir iletişim formu sunar.

Redirection

Olması gereken WordPress eklentilerinden bahsettiğimize göre, yönlendirmeyi kaçırmamız mümkün değil. WordPress için bir yönlendirme yöneticisidir. Yönlendirme, web sitenizde özel 301 yönlendirmeleri ayarlamanıza ve ardından tıklamalarla ilgili tam bir veri kaydı tutmanıza olanak tanır. Sitenizdeki bozuk URL’leri izlemek için bile kullanabilirsiniz.

Google’ın (ve diğer arama motorlarının) kötü kullanıcı deneyiminden ne kadar nefret ettiğini hepimiz biliyoruz. 404 veya bozuk sayfa buna katkıda bulunur. Ancak, özellikle yüzlerce yazınız varsa, web sitenizdeki her bir gönderiyi veya sayfayı elle kontrol edemezsiniz. Yeniden Yönlendirme eklentisini yüklemek size 404’lü sayfaların bir listesini gösterecek ve tek yapmanız gereken eklentinin ziyaretçiyi yönlendirmesini istediğiniz URL’yi girmek olacaktır.

WooCommerce

WordPress siteniz aracılığıyla herhangi bir ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, WooCommerce mutlaka sahip olmanız gereken bir eklentidir.

Fiziksel ürünler, dijital indirmeler, hizmetler ve daha fazlasını satmak için kullanabilirsiniz. Ardından, PayTR, iyzico ve tonlarca yerel ödeme ağ geçidi dahil olmak üzere hemen hemen tüm ödeme işlemcileri aracılığıyla ödemeleri kabul edebilirsiniz.

Ayrıca siparişleri ve müşteri bilgilerini yönetmek için araçlar da alacaksınız. Ve biraz yardım istiyorsanız, ödeme işlemleri, nakliye ücretleri, vergi hesaplamaları ve daha pek çok konuda size yardımcı olacak tonlarca hizmet var.

Temel olarak, ne satıyor olursanız olun, WooCommerce işinizi halletmenize yardımcı olabilir.

Wordfence Security

Güvenlik, etkilenmeden önce bakılması gereken değil, sorun yaşamadan önce aranması gereken en önemli faktörlerden biridir. Wordfence, WordPress sitenizi bilinen tehditlerden korumak için tonlarca ücretsiz özellik sunan ücretsiz bir eklentidir. Cep telefonu ile iki faktörlü kimlik doğrulama kurabilir, güvenlik açıklarını tarayabilir, gerçek zamanlı trafiği izleyebilir, IP’leri engelleyebilir ve Wordfence ile çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Mailchimp for WordPress

Bir e-posta listesi oluşturmak ve sürdürmek, dijital pazarlamanın temellerinden biridir. Bu eklenti, e-posta pazarlama çabalarınızda size yardımcı olur. WordPress web sitenizi MailChimp hesabınızla anında entegre etmenize yardımcı olacaktır. Etkili bir e-posta listesi geliştirmenin yanı sıra haber bültenleri oluşturmaya yardımcı olur. Ayrıca, sitenizde katılım formları oluşturma seçeneği sunar. Ayrıca, iletişim formları oluşturmak için kullandığınız diğer çözümlerle de entegre edebilirsiniz. Bu geliştirici dostu eklenti, işlevselliği genişletmek için birkaç kod parçacığı da sunar.

WP-Optimize

WP-Optimize, veritabanlarını temizlemek, büyük resimleri sıkıştırmak ve web sitenizi önbelleğe almak için kullanılan hepsi bir arada bir eklentidir. Web sitenizde kullanılan büyük resimleri dosya olarak sıkıştırılmak üzere dönüştürebilen kayıplı sıkıştırma sağlar. Artık bu dosyalarla resim kitaplığınızı tamamen yükleyebilirsiniz, bu da yükleme süresini kısaltır.

Görüntü kalitesini düşürmeden görüntü optimizasyonuna izin verir. Ayrıca, yüksek sayfa yükleme hızını destekler. Bu, web sitenizi hızlı bir şekilde oluşturmak ve optimize etmek için oldukça popüler olmasını sağlar. Bu eklenti aynı zamanda multisite için de uygundur.

Site Kit by Google

Site Kiti, resmi Google WordPress eklentisidir. Web sitenizi altı Google hizmetine bağlamanıza olanak tanır: Search Console, Adsense, Analytics, PageSpeed ​​Insights, Optimize ve Etiket Yöneticisi.

Google’a web sitenize erişim izni verdiğinizde, WordPress yönetici alanında yeni bir “Site Kiti” yönetici menüsü ve etkinleştirdiğiniz her modül için özel bir sayfa göreceksiniz.

Web sitenizi bağlamanın ötesinde yapılandırılacak çok fazla ayar yoktur. Site Kit, Google Analytics izleme kodunu sitenize otomatik olarak ekler ve başka bir yere eklenmişse kodu eklememesi gerektiğini bilir.

Google Analytics açısından, Site Kiti, izleme kodunuzu ekleyen ve web sitenizin trafiğine tek sayfalık hızlı bir genel bakış sunan basit bir çözümdür.

Web sitenize fazla işlevsellik katmasa da, ana gösterge tablosu birçok farklı Google hizmetinden gelen bilgileri bir araya getirdiği için Site Kitini yararlı bulabilirsiniz.

Bu eklentiler size daha iyi içerik getirir, güvenlik sağlar, sitenin SEO’sunu iyileştirir, hızı optimize eder ve web sitenizi daha etkili bir şekilde pazarlamanıza yardımcı olur.

Yazıyı Paylaş:

  • Hizmetlerimiz
  • Hikayemiz
  • Referanslar
  • Neden Biz?
  • WeBlog
  • İletişim

info@webliyum.net

İşinizi büyütmenize yardımcı olmak için buradayız.

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek