Weblog

IP Adresi Nedir?

Bilgisayar kullanmak ve internette vakit geçirmek için vakit harcayan birçok kişinin öyle ya da böyle karşılarına çıkan şeylerden birisi tabi ki de IP adresi adı verilen adres bilgisidir. Bu adres bilgisi aslında temel olarak düşünüldüğünde bir kişinin kimlik bilgisine benzer. Farklı ağlara bağlı cihazların birbirleri ile veri alışverişi yapmalarını sağlayan bu adresler sayesinde internet üzerinde işlemler yapabiliyoruz. IP adresi internete bağlanmış olan herhangi bir cihaza İnternet Servis Sağlayıcısı aracılığıyla verilmektedir. Verilen IP Adresi artık o cihaza aittir ve işlemler bu IP adresi ile gerçekleştirilir. Bu sistem aynı zamanda güvenilirlik için de oldukça önemli ve gereklidir. Çoğu zaman insanlar bunun ne işe yaradığı konusunda kesin bir fikir sahibi olmasalar da bu sistem sayesinde çok daha konforlu bir deneyim yaşarlar.

IP Adresini kullanarak çeşitli işlemler yapmak mümkündür. Bu işlemlere verilebilecek birçok örnek var ancak söz konusu işlemlerin birçoğunu gerçekleştirmek için yapmanız gereken ilk şey IP Adresi Bulmak. Bunu yapmak için herhangi IP Adres Sorgulama sitesine girmeniz yeterli. Devamında zaten çok kısa bir süre içerisinde IP adresinizi öğrenmiş olacaksınız ve yapmak istediğiniz işlemleri tamamlayabileceksiniz.

IP Adresi Nasıl Değiştirilir?


Bu adres genellikle internete bağlanan cihazlara ana merkez tarafından atanır ve değiştirilmesi çoğu durumda gereksizdir. Ancak yine de herhangi bir güvenlik şüphesi nedeniyle IP adresi değiştirme işlemin gerek duyulabilir. Bu tip bir durumla karşı karşıyaysanız yapabileceğiniz birkaç şey var. Bunlardan birisi tabi ki de IP Değiştirme Programları aracılığıyla değişim işlemini yapmanız. Bu programlar ya da uygulamalar gerçekten de sizin IP adresinizi değiştirmenizi sağlar. Böylece belirli bir süreliğin farklı bir IP adresine bağlıymış gibi işlemlerinizi yaparsınız. Ancak bu yöntemi kullandığınız zamanlarda genellikle internet hızınızda bir yavaşlama fark edeceksiniz. Bu oldukça doğal ve IP adresinizi değiştirdiğiniz için ortaya çıkıyor.
Bu yöntemin dışında kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de modem ayarlarında değişiklik yapmak. Ancak söz konusu yöntem hem internet bağlantınızda sorunlara sebep olabilir hem de yapılması oldukça uzun sürüyor. Bu nedenle IP Adresi değiştirmek istiyorsanız bunu bir program aracılığıyla yapmanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Yazıyı Paylaş:

  • Hizmetlerimiz
  • Hikayemiz
  • Referanslar
  • Neden Biz?
  • WeBlog
  • İletişim

info@webliyum.net

İşinizi büyütmenize yardımcı olmak için buradayız.

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek