Weblog

Hosting Nedir?

Bir web sitesi açmak istiyorsanız karşınıza çıkacak olan şeylerden birisi kesinlikle hosting ifadesidir. Eğer ilk defa duyuyorsanız bu ifade sizin için bir şey çağrıştırmıyor olabilir ancak bir web sitesi için hosting gerçekten de çok önemli. Bu nedenle eğer bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız hosting kavramına olabildiğince aşina olmanız gerekiyor.
Peki Hosting Nedir? Host İngilizce de ev sahipliği yapmak, barındırmak anlamlarına geliyor. Hosting de bir web sitesi için de aslında tam olarak bu görevi görüyor. Web sitenizin bir sunucu da barınması için hosting almanız gerekiyor ve bu hosting olmadan herhangi bir web sitesinin çalışmasına imkân yok. Yani eğer Instagram’ı, Facebook’u ya da Linkedin’i barındıran sunucular bir şekilde aktif olmayı bırakırsa bu sitelerin hiçbirine ulaşım sağlayamayız. Bu sebeple hosting almayı düşünüyorsanız, özellikle de büyük bir proje yapıyorsanız, mümkün olduğunca büyük ve güvenilir işletmelerle çalışmanızda fayda var. Aksi takdir de sık sık yaşanan kesintiler ziyaretçilerinizi usandıracak ve ziyaretçilerinizi kaybetmeye başlayacaksınız diyebiliriz.

Ücretsiz Hosting Almak


Hosting fiyatları özellikle de dövizin artmasıyla birlikte ciddi miktarlarda yükselmiş durumda. Bu durum birçok kişinin hosting almak konusunda çekimser davranmasına neden oluyor ve başka çıkış yolları aramaları için insanları motive ediyor. Peki Ücretsiz Hosting almak mümkün mü? Evet, yıllardır ücretsiz bir şekilde hosting alabileceğiniz birçok yer var. Ancak bu sağlayıcıların çoğu yetersiz ve çok yavaş diyebiliriz. İstisna olarak karşımıza Google Cloud çıkıyor. Google bu hizmetiyle web sitelere ücretsiz bir şekilde yüksek hızlı hosting hizmeti veriyor. Eğer web sitesi oluşturacaksanız Google Cloud’a kesinlikle göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Hosting Fiyatları ve Fiyat Farklarının Sebepleri


Eğer hosting almak için bir web sayfasını ziyaret ettiyseniz buradaki fiyat aralıklarının son derece geniş olduğunu görmüşsünüzdür. Hosting Fiyatları arasındaki bu uçurumun sebebi en önemli sebebi paketlerin özellikleri arasında bulunan farklar. Hosting paketlerinden birisi 50 GB’lık dosya depolayabiliyorken birisi 500 GB’lık dosya depolayabiliyor. Bu tabi ki de tek bir örnek; bunun dışında trafik kapasitesi, web sayfasının hızı gibi özelliklerde fiyatlar arasındaki farkı belirliyor demek yanlış olmaz. Sizin de anlayacağınız gibi fiyatlar arttıkça web sayfasının ziyaretçilere sunduğu deneyimin kalitesini arttıracak özellikler de artıyor. Tabi ki de öncelikle Google Cloud ile başlayıp web sayfasının trafiği arttıkça yeni sağlayıcılara yönelmek uzun vadeli düşünüldüğünde mantıklı olacaktır.

Yazıyı Paylaş:

  • Hizmetlerimiz
  • Hikayemiz
  • Referanslar
  • Neden Biz?
  • WeBlog
  • İletişim

info@webliyum.net

İşinizi büyütmenize yardımcı olmak için buradayız.

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek