Weblog

Google Pagespeed Nedir?

blank

Günümüzde web sitesi oluşturmak birçok kişinin yapmak istediği şeylerden birisi haline geldi. Kimileri bunu bir hobi olarak kimileriyse iş olarak bunu yapmak istiyorlar. Sebep ne olursa olsun herkes yapabileceği en iyi web sitesini oluşturmak istiyor. Bunun için de tabi ki belirli bazı işlemleri gerçekleştirmek şart. Mesela hazırladığınız web sitesinin maksimum seviye de hızlı olmasını sağlamak bunların başında geliyor. Ziyaretçiler daima işlerini en hızlı şekilde tamamlamak isterler, Facebook yavaş olması nedeniyle zamanında çok fazla kullanıcı kaybetmişti. Bu durumun size verdiği zarar kesinlikle Facebook’a verdiği zarardan az olacaktır ancak yine de müşteri deneyimine önem vermek gerekiyor. Bu konuyla ilgili olarak Google’da bizlerle aynı görüşte olacak ki Google Pagespeed işlemlerini devreye soktular.

Google Pagespeed Nedir? Google tarafından hazırlanmış ve web sitelerinin hızlarını arttırmak için hangi ayarlamaları yapmaları gerektiği konusunda web site yöneticilerine yardımcı olmaya yarayan bir araçtır. Bu araç çok çeşitli verileri bir araya getiriyor ve web sitenizin daha hızlı çalışması için neler yapmanız gerektiği konusunda size mümkün olan en fonksiyonel tavsiyeleri veriyor. Bu aracı daha önce deneyimleyen web site yöneticilerinin birçoğu hız konusunda gerçekten de büyük bir fark olduğunu belirtiyorlar.
Eğer bir yeni başlayansanız muhtemelen sitenizi neyin yavaşlattığı hakkında hiçbir bilginiz yoktur. Bu durumda Google Pagespeed Insight kullanmamanız için hiçbir neden yok. Eğer web sayfanızın yeterince hızlı olduğunu düşünüyorsanız, o kadar da emin olmayın. Çünkü herkesin internet bağlantısı sizinki kadar hızlı olmayabilir. Bu nedenle web sitenizi mümkün olan en hızlı haline getirmek için Google Pagespeed Insight servisini kullanmanız önemli.

Pagespeed ve SEO


Google sıralamaları yaparken Pagespeed skoruna büyük bir önem veriyor. İyi bir Pagespeed skoru uzun vadede daha ön sıralarda çıkmanızı sağlayacaktır. Google her zaman kullanıcı deneyimini ön planda tutar ve eğer sizin siteniz kullanıcılara hızlı bir deneyim yaşatamıyorsa çoğu zaman arka sayfalara atılırsınız. Bu durumu yaşamak istemiyorsanız Pagespeed ve SEO İlişkisi konusunda dikkatli davranın. Hiç olmazsa Pagespeed skorunuzu 80 puan üstüne çekmeye gayret edin, uzun dönemde faydasını göreceksiniz.

Yazıyı Paylaş:

Bunları okudunuz mu?

  • Hizmetlerimiz
  • Hikayemiz
  • Neden Biz?
  • Referanslar
  • WeBlog
  • İletişim
blank

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek

blank

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek