Weblog

Flutter Nedir?

Yazılım geliştirmek birçok kişi için hayatın önemli bir parçası haline gelmiş durumda. Kimileri bu işi hobi olsun diye kimileriyse para kazanmak için yapıyorlar. Aslına bakılırsa ne sebeple yapıyor olursanız olun gerçekten de Yazılım Geliştirmek düşündüğünüzden çok daha keyifli bir iş. Çoğu zaman insanlar bu işin gece gündüz demeden kodlarla boğuşmak olduğunu düşünüyorlar ancak esasında sıfırdan bir şeyler üretmek gerçekten de inanılmaz bir his. İnsanlarda bu durumun farkına varmış olacak ki yazılım geliştirmeye olan ilgi her geçen gün artıyor, birçok kişi bu konuda uzmanlık kazanmaya çalışıyor. Google’da bu konuda insanların kullanabileceği bir program oluşturdu, uygulamanın adıysa Flutter. Söz konusu program açık kaynaklı bir yazılım geliştirme kiti olarak tanımlanıyor. Ayrıca tek bir platform için değil çok çeşitli platformlar için uygulama geliştirmenizi sağlıyor. Bu platformların arasında Android, IOS, Windows gibi çok ünlü ve popüler işletim sistemleri yer alıyor.

Flutter Ne İşe Yarar?


Flutter sayesinde çok çeşitli platformlarda yazılım geliştirebilirsiniz. Örnek olarak Android işletim sistemli telefonlar için uygulama üretmek istiyorsanız bunu Flutter ile yapmanız gayet mümkün. Aynı şey tabi ki de IOS işletim sistemi için de geçerli. Genel olarak mobil uygulamalara yönelik olsa da bilgisayar programcılığı için de kullanılabilecek bir kit olduğunu söyleyebiliriz. Açıkçası Flutter Ne İşe Yarar? sorusunun cevabı biraz sizin hayal gücünüze kalmış durumda. Yapmak istediğiniz birçok uygulamayı Flutter sayesinde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.
Flutter ile uygulama geliştirmek için kullanabileceğiniz yazılım dilinin adı Dart Programlama Dili olarak geçiyor. Bu dili öğrendiğiniz takdir de Flutter ile istediğiniz programları ya da uygulamaları hazırlayabilirsiniz. Dart genel anlamıyla öğrenmesi kolay bir dil ancak eğitim veritabanı çok geniş değil, özellikle de Türkçe ders arıyorsanız. Ancak İngilizce biliyorsanız istediğinizden çok daha fazla içeriğe ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz ve Dart konusunda uzman bir yazılımcı olabilirsiniz. Eğer popüler uygulamalar hazırlayabilirseniz bunlar üzerinden reklam alıp ciddi gelirler kazanmanız bile mümkün olabilir. Eğer daha önceden C ile yazılım yaptıysanız Dart öğrenmek konusunda çok zorlanmayacaksınız çünkü kod dizilimleri oldukça benzer.

Yazıyı Paylaş:

  • Hizmetlerimiz
  • Hikayemiz
  • Referanslar
  • Neden Biz?
  • WeBlog
  • İletişim

info@webliyum.net

İşinizi büyütmenize yardımcı olmak için buradayız.

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek