Weblog

Fintech Nedir?

Fintech, işletmelerden tüketicilere kadar finansal hizmetlerde her türlü teknolojiyi kapsayan bir endüstri olan finansal teknolojiyi tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Fintech, yazılım veya diğer teknolojiler aracılığıyla finansal hizmetler sağlayan ve mobil ödeme uygulamalarından kripto para birimine kadar her şeyi içeren herhangi bir şirketi tanımlar.

Genel olarak, finansal hizmetleri gerçekleştirmek veya bunlarla bağlantı kurmak için interneti, mobil cihazları, yazılım teknolojisini veya bulut hizmetlerini kullanan herhangi bir şirketi tanımlar. Birçok finansal teknoloji ürünü, kullanım kolaylığı sağlamak için tüketicilerin finansmanını teknoloji ile birleştirmek için tasarlanmıştır, ancak terim aynı zamanda işletmeler arası (B2B) teknolojilere de uygulanmaktadır. 

Fintech, başlangıçta bankaların veya diğer finansal kurumların arka uç sistemlerine uygulanan teknolojiye atıfta bulundu – ancak o zamandan beri daha tüketici odaklı çok sayıda başka uygulamayı kapsayacak şekilde büyüdü. 2020’de, bu teknoloji aracılığıyla (ve genellikle akıllı telefonunuzda) fonları yönetmek, hisse senedi ticareti yapmak, yiyecek için ödeme yapmak veya sigortayı yönetmek mümkündür. 

Finansal teknoloji tarafından sağlanan araçlar, birçok tüketicinin finansmanlarını takip etme, yönetme ve kolaylaştırma şeklini değiştiriyor.
Fintech endüstrisi en hızlı büyüyen pazarlardan biridir.

2018’de bu endüstrinin değeri 127 milyar doların üzerindeydi. 2022’nin sonuna kadar 300 milyar doların üzerine çıkması bekleniyor. Bu sadece dört yıl içinde neredeyse iki katına çıkıyor.

Bu büyüme, yeni girişimler ve yerleşik finans kuruluşlarının çoğunluğa atlayıp fintech ağına katılmasından kaynaklanıyor. 
Hızlı ve sürekli büyümesi nedeniyle fintech çok doymuş bir pazardır. Bu nedenle, önemli miktarda rekabet var.

Fintech pazarlama stratejilerinin devreye girdiği yer burasıdır.

Tüketicinin ihtiyaçlarını anlamak , özellikle finansal hizmetler kadar karmaşık bir şeyle uğraşırken, her zamankinden daha önemlidir .

SEO Tam Olarak Nedir?

SEO , web tasarımı, web sayfalarını ve blogları optimize etmek için bir dizi strateji ve taktik kullanan bir gelen pazarlama tekniğidir.

İyi planlanmış bir FinTech SEO stratejisi, web sitenize gelen organik trafik üzerinde büyük bir etki yaratabilir ve genel dönüşüm oranlarınızı artırabilir.

SEO’nun en iyi nasıl uygulanacağı ile birlikte tam olarak nasıl çalıştığını anlamak, FinTech markanızı rakiplerinizin önüne çıkarmanın yoludur. 
İster inanın ister inanmayın, finansal teknoloji yükselişte, gelişiyor ve gelişmeye devam edecek.

İşinizi Bugün büyütün

Aradığınız tüm dijital çözümler Webliyum’da! Hemen bir uzman ile görüşmeye başlayarak, tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Webliyum.net müşterilerin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş profesyonel web tasarımı, SEO,
e-ticaret sistemleri ve dijital hizmetler sunmaktadır.

Haber bültenimize abone olun.

© Webliyum – Dijital Performans Ajansı 

  • Hizmetlerimiz
  • Hikayemiz
  • Neden Biz?
  • Referanslar
  • WeBlog
  • İletişim