Weblog

Alexa Nedir?

blank

İlk defa bir web sitesi açıyorsanız bu alana dair bilmeniz gereken bazı temel noktalar vardır. Özellikle de bir web sitesinin ne kadar yetkin ve başarılı olduğunu belirli ölçülere göre sıralayan bazı sistemleri bilmeniz uzun vade de daha iyi işler çıkartmanız için önemli. Bu sadece sizin için değil aynı zamanda sitenize reklam vermek isteyen biri için ya da sizinle anlaşma yapmak isteyen şirketler için de oldukça önemli bir detay. Alexa adını verdiğimiz web sitesi tam olarak bunu sağlamak için çalışıyor. Dünya üzerindeki neredeyse her web sitesini olabildiğince adil bir şekilde sıralamayı amaçlayan Alexa’nın belirleyici olarak kullandığı birçok etken var. Eğer sizlerde web sayfalarınızı bu sistemde ön plana çıkartmak istiyorsanız söz konusu etkenler hakkında bilgi sahibi olmanız oldukça önemli.

Alexa Sıralaması Neye Göre Yapılıyor? Alexa sıralama yaparken hangi etkenlere dikkat ettiği konusunda direkt olarak bir açıklama yapmıyor ancak bu sistemi daha önce tecrübe etmiş kişilerin bu konudaki yorumları bir hayli tutarlı. Örnek olarak ziyaretçi sayısı Alexa sıralamasını etkilemek konusunda oldukça önemli. Dünya’nın en çok ziyaret edilen siteleri, Alexa dünya sıralamasında da ilk başta yer alıyorlar. Bunun dışında birkaç etken daha var. Örnek olarak ziyaretçilerin web sitenizde kalma süreleri önemli. Ziyaretçiler sitenizde ortalama olarak ne kadar uzun süre kalıyorlarsa bu sizin sitenizin Alexa sıralaması için o kadar olumlu etkiler meydana getiriyor. Son olarak da Premium Alexa Üyeliği de burada etkili olabiliyor. Sitenizi eğer premium hesabını açtıysanız Alexa size torpil geçebilir ve sıralamanızı olması gerektiği yerin üstüne çıkartabilir.

Alexa Rank Nedir?


Alexa Rank, bir web sitesinin Alexa sistemi üzerinde yer aldığı sıralamadır. Bu sıralamalar Top World, Top Turkey gibi çeşitli sınıflara ayrılmıştır. İşte bu sıralama tiplerinden herhangi birinde web sitelerinin sıralamalarına Alexa Rank deniyor. Alexa sıralamasının Google ve SEO ile direkt bir ilişkisi olduğunu söylemek doğru olmaz ancak yine de dolaylı bir ilişkiden söz etmek yanlış olmayacaktır. Sıralama yapılırken dikkate alınan etkenler arasında bir benzerlik olması ihtimali gerçekten de oldukça yüksek.

Yazıyı Paylaş:

Bunları okudunuz mu?

  • Hizmetlerimiz
  • Hikayemiz
  • Neden Biz?
  • Referanslar
  • WeBlog
  • İletişim
blank

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek

blank

Hizmetlerimiz

Hikayemiz.

Neden Biz?

WeBlog

Referanslar

İletişim

WhatsApp Destek